CEDROVINY


Aktuality a plánovaný program skupinové aktivizace, edukace a workshopů v sociálně -terapeutické dílně a v centru denních aktivit:


Králík je taky jenom člověk 😄🎄🐇🥦🥕

Udržujte smysl pro humor, je to síla nade vše 🙏

Krásný adventní čas všem! ❤️


22. 11. nás čeká přesunutý workshop výroby zdravých sušenek - sraz v kuchyňce ve 13:00


Fotoreport ze skupinové aktivizace 8.11.


Přejeme všem krásné podzimní dny a sváteční prodloužené volno :) 

Na další skupinovou aktivizaci se můžete těšit 8. 11.


25. 10. BUDE SKUPINOVÁ AKTIVIZACE PROBÍHAT OD 12:00 DO 13:00 HODIN

S SEBOU POHODLNÉ OBLEČENÍ A SPORTOVNÍHO DUCHA. ENDORFÍN TENTOKRÁT PROTÁHNE NAŠE TĚLA :) 


20.9. a 11. 10. OD 13:00 HODIN SE MŮŽETE TĚŠIT NA MOZKOVÝ JOGGING 

SPOLEČNĚ S  ENDORFÍNEM PROCVIČÍME SPRÁVNOU ČINNOST MOZKU A NASTARTUJEME NAŠI MYSL TAK, ABYCHOM SE NAUČILI PŘEVZÍT ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY A NAUČILI SVÉ MYŠLENKY BĚHAT TAK, JAK CHCEME A POTŘEBUJEME

zdroj inspirace: Michaela Maříková


13. 9. TRÉNINK KOGNITIVNÍCH FUNKCÍ; PRÁCE S PŘÍBĚHEM


OD ZÁŘÍ 2021 SE BUDOU PRAVIDELNÉ SKUPINOVÉ AKTIVIZACE KONAT VŽDY V PONDĚLÍ 1 x ZA 14 DNÍ OD 13:00 HODIN

🐇  


ZAČÍNÁME V PONDĚLÍ 6.9. WORKSHOPEM 

WORKSHOP NA TÉMA - VÝROBA ZDRAVÝCH SUŠENEK PRO KRÁLÍKY 

Sraz ve 13h v kuchyňce CEDRu, poté přesun do pracovní dílny za Endorfínem 🐇

foto použito ze stránek www.zakrslykralicek.cz


19.7. 2021 PROBĚHNE OPĚT SKUPINOVÁ AKTIVIZACE V RÁMCI ODPOLEDNÍHO KLUBU CENTRA DENNÍCH AKTIVIT - OD 14:00 HODIN V PROSTORU PRACOVNÍ DÍLNY A POTÉ FORMOU SPOLEČNÉHO PIKNIKU A ŘÍZENÉ RELAXACE V PARKU

TÉMA: POBYT V PŘÍRODĚ, RELAXACE

Tentokrát se můžete těšit na společnou procházku do přírody; na slepou degustaci, kterou si pro Vás přichystal Endorfín -  cílenou na stimulaci chuti a získávání důvěry k druhým či nácvik techniky masáže dlaní, kterou poté můžete praktikovat formou automasáže sami na sobě kdykoliv to budou Vaše unavené ruce potřebovat :) 

Naladit se můžete poslechem hudby v odkaze níže:

https://youtu.be/vCYk9CRx0g8


16.6. 2021 PROBĚHNE SKUPINOVÁ AKTIVIZACE V RÁMCI ODPOLEDNÍHO KLUBU CENTRA DENNÍCH AKTIVIT - OD 14:00 HODIN V PROSTORU PRACOVNÍ DÍLNY

TÉMA: DENNÍ/TÝDENNÍ REŽIM; PÉČE O DOMÁCNOST, O DRUHÉ A O SVÉ ZDRAVÍ

Téma na Vaše přání - těšte se na nové výzvy, prostor pro sebereflexi a práci s vlastním svědomím. Z tohoto setkání si opět odnesete více, než -li "jen" zvýšenou hladinu hormonu štěstí :) 


19.5. 2021 PROBĚHNE SKUPINOVÁ AKTIVIZACE V RÁMCI ODPOLEDNÍHO KLUBU CENTRA DENNÍCH AKTIVIT - OD 13:00 HODIN V PROSTORU PRACOVNÍ DÍLNY

TÉMA: ŘEČ TĚLA, EMOCE, PROŽÍVÁNÍ

Můžete se opět těšit na pestrý program obsahující krátký edukační dokument; vzdělávací a sebepoznávací hry s prvky dramaterapie ve společnosti Endorfína či techniky práce se strachem a negativními emocemi. Z tohoto setkání si odnesete návod, a inspiraci jak si vytvořit recepty pro duši vytvořené z vlastních ingrediencí. Objevené poklady můžete sdílet se skupinou, Endorfínem či jeho asistenty :) 


Aktuality během nouzového stavu:


PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ VELIKONOČNÍ SVÁTKY!

🥰💛🐇


20. 3. 2021

SVĚTOVÝ DEN ŠTĚSTÍ

3. 3. 2021

❤ KPZ PRO DUŠI ❤

Online webcast: KPZ pro duši aneb první psychická (své)pomoc s Janou Kučerovou

Přinášíme vám zdarma nový webinář, který bude inspirací a balzámem na bolavou duši pro každého, kdo má zrovna náročné období, je mu v životě těžko a hledá sílu, oporu a naději. Dozvíte se mimo jiné, jak se připravit na těžké chvíle, jak je zvládnout a mnoho dalšího. Přednáší Jana Kučerová - psycholožka, psychoterapeutka a lektorka krizové intervence.

https://fb.watch/473VsN88sn/

 

Od 1. 1. 2021 přibyla do našeho terapeutického týmu nová plyšová králičí pomocnice


❤ Endorfínova asistentka Eufórie ❤


Tento autorský OUŠKO králík je s láskou vytvořený od úžasné kreativní ženy z Prahy - pokud se chcete o autorce dozvědět více či její tvorbu podpořit, můžete nahlédnou na stránky zde: https://www.medina4you.cz/ nebo na facebookové stránky zde: Klára Medina | Facebook.

Tento králíček slouží pro vyslechnutí bolístek, strachů a všeho dalšího co nemá slyšet nikdo jiný, jen vy a králíček Ouško (v našem případě králičí asistentka Eufórie).

Že to zůstane jen mezi vámi, si "pojistíte" tím, že tajemství zapnete zipem.

Králíček zůstane a vaše starosti odhopkají.

Vítr v zádech, slunce ve tváři a štěstí ať vás provází po celý rok 2021. 💨☀️🌠💛

E&E

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ VÁNOCE !

🥰🌲☃️🌠

Od 23. 11. 2020 mohou probíhat osobní schůzky!

Začínáme s klienty v rámci sociálních služeb Cedr Pardubice o.p.s. pracovat formou osobních schůzek jeden na jednoho v místě bydliště klienta, kde může probíhat např. nácvik vaření a sebeobsluhy. Po rozvolnění opatření, za dodržování všech hygienických předpisů,se může také již konat aktivizace klienta s naším terapeutickým králíkem Endorfínem, který je pro nás všechny velkou vzpruhou, krátí dlouhé dny samoty a přináší pohlazení na duši.

23. 10. 2020 Neziskovka roku 2020

Dostali jsme se do semifinále celostátní prestižní soutěže Neziskovka roku 2020 v kategorii velkých neziskových organizací a bojujeme také o Cenu veřejnosti. Pokud nás chcete podpořit svým hlasem, můžete tak udělat zde https://www.neziskovkaroku.cz/aktualni-rocnik-2020/cena-verejnosti-2020/cedr-pardubice-o-p-s-47/

21. 10. 2020 Aktuální situace doléhá i nás a naše sociální služby.

Od čtvrtka 22. 10. 2020 budou naše sociální služby: Centrum KOMPRE, Centrum denních aktivit, Sociálně terapeutické dílny v Pardubicích i v Ústí nad Orlicí poskytovány distanční formou, tedy prostřednictvím telefonu, emailu a dalších komunikačních nástrojů. Naši pracovníci jsou Vám stále dispozici na telefonech.

Přejeme Vám pevné zdraví v této nelehké situaci a doufáme, že se zase brzy budeme moci sejít osobně.

Jsme součástí týmu pracovníků obecně prospěšné společnosti CEDR Pardubice o.p.s., která poskytuje sociální služby lidem se zkušeností s duševním onemocněním či se získaným poškozením mozku.

ZOOTERAPIE PARDUBICE

Pokud využijete cokoliv z textů na těchto stránkách, prosím o řádnou citaci ve znění ŠTUMROVÁ Eliška, www.receptnakralika.cz, 2020